Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş ve Trafik ekipleri D-300 üzerinde uygulama yaptığı sırada durdurduğu Ankara plakalı araç sürücüsünün A.R.T. adına düzenlenmiş olan sürücü belgesini görevli Polislere verdi. Sürücü belgesine resmin sonradan yapıştırıldığından şüphelenen ekipler sürücü belgesini inceledi ve şüphesinde haklı çıktı.

Araç sürücüsünün üzerini arayan ekipler şahsın üzerinde ve araçta arama yapan ekipler şüpheli araç sürücüsünün resminin olduğu İ.A, adına düzenlenmiş ikinci bir sürücü belgesi buldu. Gözaltına alınan şüpheli sorgulanmak üzere İlçe Emniyet müdürlüğüne getirildiği sırada gerçek adının Süleyman Ç. olduğunu sürücü belgesi olmadığını çevirmelerinden ve uygulama noktalarından kurtulmak için başkasına ait sürücü belgesine resmini yapıştırarak araç kullandığını söyledi.

Gözaltına alınan şüphelinin eşleştirilen parmak izinde Süleyman Ç. olduğu dolandırıcılık, başkasına ait kredi kartını kullanma, trafik güvenliğini tehlikeye sokma gibi sekiz ayrı suç dosyasından arandığı tespit edilen şüpheli hakkında resmi belgede sahtecilik suçundan işlem yapıldı. Hakkındaki işlemleri tamamlanan şüpheli Süleyman Ç. işlemlerinin ardından Akşehir cezaevine teslim edildi.