Bugünkü yazımda; Akşehir denilince ilk akla gelenlerden, hemen tüm Akşehirlilerin Akşehir'de neler olup bitiyor adına okuma gereksinimi duyduğu, 70 yıllık çınar Pervasız Gazetemizden ve onun kurucusu olan gazeteci Ahmet Şener büyüğümüzden bahsetmek istiyorum.

Pervasız, ülkemiz için önemli bir tarih olan “19 Mayıs” günü bundan tam 70 yıl önce 1953 yılında yayın hayatına başladı. Akşehir’imiz için önemli bir marka olan Pervasız gazetemizin kurucusu Ahmet Şener’in ebediyete intikalinin üstünden ise tam olarak bugün 19 yıl geçti. Bıraktığı mirasa sahip çıkan, Pervasızı okuyan/emek veren/bugünlere getiren herkesin ve hatta tüm Akşehir halkının, bundan tam 19 yıl önce, 26 Kasım 2004 tarihinde vefat eden gazetemiz kurucusu Ahmet Şener’i, saygı ve şükranla anması gerektiğini düşünüyorum.

Bu yıl 29 Ekim 2023 de 100. yılını idrak ettiğimiz Cumhuriyetimizin, hemen hiçbir şehrine nasip olmayacak 70 yıllık bir çınarı, yarattığı-emek verdiği ve bizlere miras bıraktığı için kurucumuz Ahmet Şener’i ve onun nezdinde Pervasıza bugüne kadar emek vermiş ebediyete intikâl eden tüm emektarlarını rahmetle analım.

Pervasız Gazetemizi, dünyanın neresinde olursa olsun arayıp-bulan onunla bütünleşerek bugünlere gelmesini sağlayan biz okur kitlesinin bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada, ülkemizin-şehrimizin önemli bir değeri olarak yaşatacağımıza kanaatim sonsuz.

Kurucumuz, meslek büyüğümüz, üstadımız Ahmet Şener’in de bunun böyle olmasını vasiyet ettiğini biliyorum.  

Malum hepimiz faniyiz bu yeryüzünde. Ancak geride bıraktığımız eserlerimiz, gelecek nesiller tarafından sahiplenildiği sürece yaşayacak ve yaşatılacağız.  Böylece süreklilik arz eden bu döngü sayesinde biz faniler, bizden sonra gelecek nesillerin de hayatlarına dokunma fırsatı bulmuş olacağız. O sebepledir ki daha önce bu köşeden özellikle Akşehir’imizi ilgilendiren tüm konularda olduğu gibi Pervasızın yaşatılması/gelecek nesillere aktarılması konusunda da aynı duygu ve düşünceleri taşımaktayım. Bu yazı aracılığıyla da Akşehir’imize çağrı yapmak isterim. Gazetemizi okuyalım ve okutalım ki ebediyete intikâl etmiş olan başta kurucumuz, gazeteci büyüğümüz Ahmet Şener olmak üzere tüm gazete emekçilerini de yaşatmış olalım.

Sonuç: İyi ki bu dünyada bir Ahmet Şener yaşadı. Hepimizin tüm Akşehirlilerin hayatına dokundu ve dokunmaya devam ediyor. Ruhu şad mekânı cennet olsun.