Eğitim aldığı Boğaziçi Üniversitesi’nden mezunların mensubu olduğu Boğaziçililer Derneği’nde aktif bir görevi olan Afşar, ülkemizin en büyük kuruluşlarında üst düzey görev yapan dernek üyesi arkadaşları ve yurt dışı şahsi bağlantılarını harekete geçirdiğini açıkladı. ABD’de eğitimi boyunca edindiği bağlantılar, Avrupa Birliği’nden Sorumlu Devlet Bakanı Müşavirliği ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığında yaptığı idarecilik görevleri döneminde edindiği yurt içi ve yurt dışı iş çevrelerindeki bağlantıları ile dev firmalarla görüştüğünü ve Akşehir’e yatırım yapmaları için söz aldığını söyledi.

Gıda, sağlık ve turizm sektöründe faaliyet gösteren Hollanda menşeili, dünyaca ünlü bir firmayla görüştük diyen Afşar, ilgili firmanın Akşehir’e yatırım yapma konusunda istekli olduklarına dikkat çekti. Birçok ülkede kimya ve tarım alanlarında faaliyet gösteren bir ABD firması ile de temasların yürütüldüğünü söyleyen Afşar, olumlu dönütler aldığını ifade etti. Yine gıda sektöründe faaliyet gösteren bir ABD şirketinin de Akşehir’de yatırım yapmaya hazır olduğunu açıkladı.

İsmail Afşar, ülkemizde faaliyet gösteren ünlü bir hastane zincirinin de Akşehir’e yatırım yapmasının kesinlik kazandığının müjdesini verdi. 

İyi Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar, “Akşehir’e yatırım kazandırmak; sadece şehrimize değil bölgemizin de ekonomisine katkı sağlamak ve istihdam sorunlarını bitirerek dışarıya göç vermemizin önüne geçmek için zorunluluktur. Yüksek tahsil almış gençlerimiz, iş imkânı bulamadıklarından büyük şehirlere gitmek zorunda bırakılıyor. Tarımdan umudunu kesen köylü kardeşim, büyükşehirlerde iş aramak zorunda kalıyor ve Akşehir nüfusu her geçen gün azalıyor. Sorunları kaynağında çözmekte kesin kararlı olduğumuzdan bir taşla çok fazla kuş vuracağız.

Uzun süre önce yatırım için girişimlerimize başladığımızı Akşehir Halkı ile paylaşmıştık. İşte bu kararlılığımız şimdi meyvelerini vermeye başladı. 5 yılda 5.000 İstihdam sözümüz, kimilerine hayal gibi gelebilir ama çalışınca, uğraşınca oluyor tüm rüyalar da gerçek olabilecek boyuta geliyor. Akşehir büyümek için büyük düşünmek zorunda. Her şeyi Devletimizden ve Büyükşehir Belediyemizden beklemek tembellik olur. Kendi vizyonumuzu da ortaya koymak zorundayız. Bahsettiğim firma ve kuruluşlar, görüştüklerimizin sadece bir kısmı. Ülkemizin önde gelen kuruluşlarının CEO ve Yönetim Kurulu Başkanları düzeyinde temaslarımız devam ediyor. Sizlere ilerleyen günlerde güzel müjdelerimizi vermek için daha bugünden sabırsızlanıyorum” dedi.

Akşehir’in ekonomi, istihdam ve tarım gibi başlıca sorunlarını kökten çözmeyi kafasına koymuş olan Afşar; vizyonu, attığı somut adımları ve çözüm odaklı bakış açısıyla seçmen üzerinde olumlu bir imaj oluşturuyor.