Akşehir Final Okulları ev sahipliğinde, Akşehir Engelliler Derneği (AKŞENDER) üyeleri ve aileleri ile Sevgi Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi öğretmen, öğrenci ve velilerinin katılımı ile gerçekleştirilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlama programında kimi zaman duygu seli, kimi zaman da eğlenceli dakikalar yaşandı.

İkramların ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı AKŞENDER Başkanı Abdülkadir Susam yaptı. Akşehir’de 5 bine yakın engelli bulunduğunu ifade eden ve her canlının bir engelli adayı olduğunu hatırlatan Susam, gençlerden boş zamanlarında engelli kardeşlerimizi ve kuruluşlarını ziyaret etmelerini ve destek olmalarını istedi.

Daha sonra Final Okulları adına kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Ahmet Şinasi Atlı; “Adımlarımız hepimiz için farklı şekillerde olabilir. Önemli olan, kalpten kalbe giden sevgi köprüsünü yürüyerek geçebilmektir. 3 Aralık tarihi; duyarlılığa, yüreğimizdeki kıpırtılara çağrı günüdür.” diyerek Dünya Engelliler Günü’nü kutladı.

Konuşmaların ardından Final Okulları 7/A sınıfı öğrencilerinden İnci Yılmaz “Kaldır At Engelini” isimli şiiri ve Sevgi Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden Sultan Gürbüz ise kendi yazdığı şiiri okudu. Final Okulları 7/A sınıfı öğrencileri de izleyenlere bir RAP gösterisi sundular. İki engelli evladı olan Ayşe Yılmaz duygularını, yazdığı mektubu okuyarak paylaştı. Sevgi Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden Ayşenur Uyar, işaret dili ile “Aynalı Çarşı” şarkısını söyledi. Ardından, engelli evladı olan Veysel Uyar, kızına yazdığı şiiri okudu.

İki okulun öğrencilerinin ve velilerin gösterileri kimi zaman güldürürken kimi zaman da duygusal anlar yaşattı. Programın sonunda Sevgi Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri kendi el emekleri ile yaptıkları çiçekleri Final Okulları öğrencilerine dağıttılar. Final Okulları öğrencileri de hazırladıkları hediyeleri Sevgi Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerine takdim ettiler.