Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen kortej yürüyüşüne; Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Uzbaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Karabacak ve yönetim kurulu üyeleri ile KONESOB’a bağlı oda başkanları, esnaflar ve Konya protokolü katıldı.

Vali Özkan, yaptığı konuşmada; “Ahilik kültürü, Anadolu medeniyetinin kuşaktan kuşağa taşınmasının en önemli mecralarındandır. Toplumun kültürel değerlerinin oluşumu ve gelecek kuşaklara intikal etmesini sağlayan esnaflık geleneği, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da öncelikli ağı olmuştur. Ahilik kültürünün güçlenerek devam etmesi, güçlü toplum inşasına da büyük katkı sağlayacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Konya Sanayi Odası Meclis Başkanı Memiş Kütükcü, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İhsan Bostancı, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Murat Karakoyunlu, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı, Karaman Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Bayram Güzel ve MEVKA Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsmail Ünver, Vali Vahdettin Özkan’ı da ziyaret ettiler. Ziyarette, Konya’nın sanayi stratejisi ve koordinasyon gerektiren konular değerlendirildi.