Ziyaret programı çerçevesinde, ilçeye yeni atanan Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan’ı makamında ziyaret ederek başarılar dileyen Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, makamında görüştüğü Yunak Belediye Başkanı Ali Konak’tan da ilçeye ilişkin bilgi alarak görüş alışverişinde bulundu. İnan ve beraberindeki heyet daha sonra, Yunak Öğretmenevi’nde Yunak Kaymakamlığı ve Yunak Belediyesi tarafından hazırlanan istişare ve bilgilendirme toplantısına katıldı.

Toplantıda gerçekleştirilen, Yunak Organize Sanayi Bölgesi’nin ilçeye kazandırılmasına ilişkin bilgilendirme sunumunda; önümüzdeki 2 yıl içerisinde tamamı bitecek olan Ankara-İzmir Karayolunun Yunak-Emirdağ bağlantı yoluyla birlikte Yunak’ın Ege, Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgelerine bağlanarak adeta bir cazibe merkezi olacağı vurgulandı. İlçeye Organize Sanayi Bölgesi kurulması konusunda yürütülen çalışmalar anlatılarak bu konuda Bakanlık nezdinde bürokratik işlemlerin hızlandırılması için destek istenen Oruç Baba İnan, memleketindeki bu tür çalışmalara destek olmaktan memnuniyet duyacağını belirtti.

Kaymakam Özgür Pelvan, Belediye Başkanı Ali Konak ve beraberindeki heyetle Yunak OSB’nin kurulması planlanan alanda incelemelerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Akşehir Caddesi’nde bulunan sanayi esnafını da ziyaret ederek bir süre sohbet etti.