Konya YİKOB, Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir Belediyesi, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Akşehir Ticaret Borsası’nın kurucu ortaklar olduğu Gıda İhtisas OSB’nin müteşebbis heyeti ilk toplantısını gerçekleştirdi. Konya Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkan, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ender Kalkan, Konya Valiliği YİKOB Şube Müdürü Gökhan Yüksel, YİKOB İnşaat Mühendisi Özge Karaarslan, YİKOB Teknisyeni İbrahim Akcura, Konya Büyükşehir Belediyesi adına Mehmet Serhat Arslan, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mustafa Okcu, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Serdal Baran, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yaşar Kahraman, Akşehir Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Mevlüt Yiğit, İzzet Çetin, Cavit Bahadır, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası adına Cafer Onur Keskin, Serkan Şahin, Akşehir Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Doğru ve Rafet Akçetin’in katıldığı toplantıda, Akşehir OSB Müdürü Murat Balaman da hazır bulundu.

Müteşebbis heyet toplantısında Cafer Onur Keskin Yönetim Kurulu Başkanı ve Rafet Akçetin de Akşehir Ticaret Borsası’nı temsilen Başkan Yardımcısı olurken, Akşehir Belediyesi’nden İzzet Çetin ve Konya Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Mehmet Serhat Arslan yönetimde yer aldılar. Yönetim ve Denetim Kurullarının belirlenmesiyle hazırlanacak olan kuruluş protokolü Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na gönderilerek sicil kaydı oluşturulacak. Sonrasında da Bakanlık tarafından belirlenen maliye hazinesinin Akşehir Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne alınması, Jeolojik Etüt ve imar planları hazırlanması için gerekli işlemlere başlanacak.

Toplantı sonrasında bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Müteşebbis heyet toplantımız bünyesinde yönetim kurulu heyetimizi belirledik. Akşehir’imiz için, Akşehirli çiftçilerimiz için, özellikle kiraz üreticilerimiz için çok önemli bir oluşum. Ayrıca Akşehirli çiftçimizin ürettiği kirazlar başka illerden yurt dışına ihraç edildiğinde oranın vergi kayıtlarına girdiğinden, bundan sonra Akşehir’imizin vergi geliri de artmış olacak.” dedi.