Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen bilgilendirme toplasının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan; Bakanlığın, eğitimde öğrenme-öğretme teori ve yaklaşımları açısından 2022 yılında ilan ettiği Matematik Seferberliği kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de “Önceliğimiz Matematik” projesini oluşturduğunu hatırlattı.

Mahmut İşcan; “Bizim Okulumuz projesi ışığında ve “Her Yerde Matematik” sloganından hareketle öğrencilerin, yaşamın içindeki matematiği görmelerini ve severek öğrenmelerini sağlamak için yola çıkıldı ve okul öncesinden liseye kadar tüm kademeler projeye dahil edildi. Projesinin felsefesini; öğrenmenin peşine düşen, araştıran ve sorgulayan, matematiksel düşünme tarzını geliştiren, bilgi ve becerilerini ev, işyeri, eğitim ve öğretim ortamı gibi çeşitli bağlamlarda kullanabilen ve uygulayan öğrenciler yetiştirmek oluşturuyor. Bu kapsamda okul içi alanlar matematiksel bir dönüşüme girecek, matematik atölyeleri oluşturulacak, ayrıca yenilikçi matematik yöntem ve teknikleri derslerde kullanılacak. Okullarımızın koridor, sınıf, duvar, bahçe, kütüphane, laboratuvar ve atölye alanları matematik temelli olarak yeniden düzenlenecek. Matematik alanları ve atölyelerde diğer derslerle yapılan ilişkilendirmeler sayesinde matematiksel süreç becerileri geliştirilmiş olacak.” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdullah Tunçez ve Kerim Atik ile okul müdürleri ve matematik öğretmenlerinin de katıldığı tanıtım toplantısı, proje tanıtım filminin izlenmesi ve proje sunumunun yapılmasının ardından sona erdi.