Toplantıda, katılımcı okul müdürleri ile projeler ve okullara gelen ödenekler konusunda istişarelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Yiğit; “Bizim Okulumuz” projesi kapsamında okulların özellikle iç mekan ve koridorlarında boş alan bırakılmamasını isterken, “Başarmaya Hazırım” okuma projesiyle ilgili olarak da 3. sınıf öğretmenlerinin mutlaka bilgilendirilmeleri ve projeyi sahiplenmeleri gerektiğini belirtti.

TEKNOFEST yarışmalarının başvuru süreçlerinin devam ettiğini hatırlatan Murat Yiğit; okul öncesi alan taramalarıyla her mahallede her çocuğa ulaşılması gerektiğini vurgularken Destekleme Yetiştirme Kurslarına devam oranlarının da takip edildiğini söyledi. Okul Temelli Hizmet İçi Eğitim konusunda Konya’daki potansiyele dikkat çeken Yiğit, Aile Okulu projesi konusunda da Halk Eğitimi Merkezlerine büyük sorumluluk düştüğünü paylaştı.

Konuşmanın ardından, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi görevlileri tarafından, “Bizim Okulumuz” projesi web sayfası ve modülünün tanıtımı yapıldı. “Bizim Okulumuz” ve kitap okumaya yönelik “Başarmaya Hazırım” projeleri; Konya Valiliği himayesinde, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülüyor.