Okul sporlarında üçüncüsü düzenlenen yarışmalara Akşehir'den katılım sağlayan Akşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi şampiyonluklarla döndü.

 Konya Saraçoğlu spor tesislerinde yapılan yarışmalara Akşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi kızlarda ve erkekler de hem takım hem ferdi olarak yarıştı yarışmaların sonunda erkek takımı takım halinde Konya şampiyonu oldu.

Konya il Birincisi İrfan Eren Çakır, Konya il dördüncüsü Mert Gürkan Erte, Konya İl beşinci Murat Koçak oldu. İl yirmincisi Ahmet Furkan Güneş,

İrfan Eren Çakır erkeklerde ferdi olarak Konya şampiyonu ve Elif Ünsal kızlarda ferdi olarak Konya ikincisi oldu.

Bu sonuçlara göre Akşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi kızlarda ve erkeklerde takım olarak 28-29 Nisan da yapılacak olan Grup şampiyonasında yarışmaya hak kazandılar.

Okul müdürü Hasan Hüseyin Akbaba Konya şampiyonu olan kız ve erkek öğrencilerini ve beden eğitim öğretmeni Varol Türkoğlu'nu, maddi ve manevi destek veren Akşehir Belediyesine kendilerine malzeme desteği sağlayan Akşehir Selçuklu Spor kulübü başkanı Hülya Türkoğlu ve antrenör Atilla Göçer'e sporcularına ve ailelerine teşekkür etti.

Editör: Pervasız Web