Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen şampiyonada Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi Kız Takımı, 34 takım arasından Türkiye Sekizincisi olurken Erkek Takımı da 35 takım arasından sıyrılarak Türkiye İkincisi oldu.

Toplam 196 sporcunun mücadele ettiği ferdi müsabakalarda ise Erkekler Kategorisinde Hasan Polat Cura Türkiye 6.’sı, Mert Gürkan Erte Türkiye 17.’si, İrfan Eren Çakır Türkiye 47.’si ve Murat Koçak Türkiye 146.’sı, Kızlar Kategorisinde Aslı Efe Türkiye 5.’si, Ayşe Naz Yıldız Türkiye 43.’sü, Esma Nur Kılınç Türkiye 93.’sü, Dudu Ekici Türkiye 106.’sı ve Ceylin Nur Arın Türkiye 171.’si olarak turnuvayı tamamladılar.

Elde edilen sonuçlara ilişkin bir değerlendirmede bulunan Okul Müdürü Hasan Hüseyin Akbaba; “Okulumuz, geçen yılki Türkiye Şampiyonluğunun ardından bu sene Türkiye İkinciliği alarak bu branştaki başarısını devam ettirdi. Bu başarıyı bize getiren Beden Eğitimi Öğretmenimiz Varol Türkoğlu ile Antrenörler Atila Göçer, Gizem Kula ve Emine Önay’a, ayrıca desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Salih Akkaya ve Akşehir Selçuklu Spor Kulübü Başkanı Hülya Türkoğlu’na teşekkür ederiz.” dedi.