Konya Saraçoğlu Spor Tesisleri’nde yapılan yarışmalara Akşehir’den katılım sağlayarak kızlarda ve erkeklerde hem takım hem de ferdi olarak yarışan Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi sporcuları, kızlarda takım olarak şampiyonluğa ulaşırken erkeklerde de il ikincisi olmayı başardılar.

Ferdi yarışmalarda ise kızlarda Aslı Efe il ikincisi, Ayşe Naz Yıldız il altıncısı, Ceylin Nur Arın il yedincisi, Esma Nur Kılıç il dokuzuncusu, Dudu Ekici il on ikincisi, erkeklerde Hasan Polat Cura il beşincisi, İrfan Eren Çakır il yedincisi, Mert Gürkan Erte il on ikincisi, Murat Koçak il yirmi sekizincisi oldular. Bu sonuçlara göre Akşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi, 21-22 Mayıs 2023 tarihlerinde Afyonkarahisar’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’nda kızlarda ve erkeklerde takım olarak yarışmaya hak kazandı.

Konya Şampiyonu olan kız ve erkek öğrencileri ile beden eğitimi öğretmeni Varol Türkoğlu’nu kutlayan Okul Müdürü Hasan Hüseyin Akbaba; malzeme desteği sağlayan Akşehir Selçuklu Spor Kulübü Başkanı Hülya Türkoğlu, antrenörler Atilla Göçer ve Emine Önay ile yine desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Salih Akkaya ve sporcuların ailelerine teşekkür etti.