YUNAK'TA ÖĞRETMENLERE ’GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI’ EĞİTİMİ VERİLDİ YUNAK'TA ÖĞRETMENLERE ’GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI’ EĞİTİMİ VERİLDİ

Kasım ayı başında Akşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akşehir Nasreddin Hoca İlim Kültür Dayanışma ve Araştırma Derneği (NİDA-DER)'in birlikte gerçekleştirdiği Ord. Prof. Ali Fuat Başgil'in Gençlerle Başbaşa isimli kitabının okunması için planlanan "Gençlerle Başbaşa Kitap Okuma Yarışması" 17 Aralık günü yapılan sınavda ilk on sırayı paylaşan öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile 29 Aralık günü sona erdi.

Proje Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Koç; "Liseye yeni başlayan öğrencilerimize hem okuma alışkanlığı kazandırmak hem kelime dağarcıklarını zenginleştirmek hem özdenetimin nasıl sağlanacağını göstermek hem de yakın tarihimizin mümtaz şahsiyetlerinden Ali Fuat Başgil hocanın hayat tecrübelerinden istifade edilsin diyerek bu kitap okuma yarışmasını organize ettik. Okunacak kitapları teminde yardımcı olan Akşehir Belediyesi ve başkanımız Salih Akkaya beyefendiye, yarışmanın okullarımızda düzenlenmesinde yardımcı olan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz A. Barbaros Topaloğlu beye, koordinasyonda görev alan idareci ve öğretmen arkadaşlara, proje yürütme kuruluna, yarışmaya katılan iki yüz yetmiş beş öğrenciye teşekkür ederiz. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder, başarılar dileriz." dedi.