Nuri Köksal ilk sözü bu seçim dönemindeki Belediye Meclis Üyesi ve Ortaköy’ün eski Belediye Başkanı Cevat Nuri Bozoğlu’na verdi. Bozoğlu; “Belediye Başkanlığımız döneminde ikimiz de farklı partilerden Belediye Başkanıydık, Ortaköy’de kar küreme aracını Nuri Köksal sayesinde temin etmiştik. Nuri başkandan bize hediyeydi. Futbol sahası yaptık, belediye başkanımız mimarlarıyla, iş makineleriyle bu sahayı hazırlamamıza yardımcı oldu. Gölçayır Belediye Başkanımız ile birlikte Nuri Başkanımızın bize önderlik ettiği Akşehir ve Eber Gölleri Koruma Birliği kurduk. Bu birlik Akşehir Atık Arıtma Tesisi’nin yapılmasını sağladı. Asıl amacı gölleri kurtarmaktı. Ne yazık ki ilerleyen dönemlerde ne hikmetse göller ikinci plana atıldı. Şimdi neden Nuri Köksal’ın yanında olduğumu özetle anlatmaya çalıştım. Ortaköy halkı vefalı bir halktır yapılanları unutmaz. Nuri Köksal ve bizim ekibimiz için destek istiyorum.” dedi.

Cevat Nuri Bozoğlu’nun konuşmasının kendisini çok duygulandırdığını söyleyen Başkan Adayı Köksal Ortaköylü hemşehrilerinin ne kadar vefalı olduğunu belirtti.

Tipköy’e Göl Müze Odası ve Muhtarlık sözü veren Nuri Köksal, hem Tipiköy’ün hem de Ortaköy’ün ortak kullanacağı ve sürekli talep edilen kantarın da yapılacağının sözünü verdi.

Ortaköylü gençler çiçek, Ortaköy mahallemizin başarılı takımı Ortaköyspor ise Nuri Köksal yazılı forma hediye etti. Hediyelerinden dolayı çok mutlu olan Köksal, gençlere teşekkürlerini ve Ortaköyspor’a başarı dileklerini iletti.

Nuri Köksal; “Beni Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş gençler davet etti. Beni adaylığa daha önce farklı partilere oy vermiş, aday olursan particiliğe bakmadan sana oy vereceğiz diyen gençler davet etti. Bu halk hareketinin öncüsü olmak için yola çıktım. Bana bu görevi verirseniz gecenin karanlığında evinde ışığı dahi olmayan ihtiyaç sahibini bulacak şekilde başkanlık yapacağım. Benim Akşehir’e olan sevdam seçimlik değil geçimliktir.” dedi.