Dr. A.Nuri Köksal: “Bir adam bir şehri bu kadar mı sever? Bir şehir bir adamı bu kadar mı bağrına basar? Sana bir ömür değil bin ömür feda olsun, Akşehir. Ne mutlu ki bana önce gönlünüze girdim sonra da her kesimden halkın teveccühüyle yeniden belediye başkanı olarak seçtiniz. Var olun sağ olun.

Bu gece Akşehir'in tarihini yazacağı tarihi bir gecedir. Bu gece bir partinin ya da bir şahsın belediye başkanı olduğu gece değildir. Bu güzel gece, bu kutlu gece Akşehir halkının geleceğine el koyduğu gecedir. Ötelenen, dışlanan, nüfus kütüğüne göre fakir görülen, kenar mahallenin aslan delikanlıları öteleyip duygu sömürüsü yapan ve fakiri sevmeyen, zenginle arası iyi olan rant bitti halk geldi halk.

170 yıllık halkın belediyesini bir partinin belediyesi haline getiren saltanat yıkıldı bu gece. Tam da Akşehir’de hem Konya’da ve bugün itibariyle Türkiye’de sallandı sallandı.

102 yıl önce Garp Cephesi Karargâhı ruhuyla her kesimden nasıl Akşehirli bir araya gelip memleketin kaderine el koymuşsa, bugün her kesimden, her görüşten, her partiden genci, yaşlısı, kadını, erkeği saltanat düzenine artık yeter, yeter, yeter dedi.

Artık belediye bir partinin, bir menfaat grubunun, yandaşların değil, her manada, her anlamıyla Akşehirlinin olacak ve de Akşehir Belediyesi'nin bir tane belediye başkanı olacak.

Akşehir Belediye Başkanı Konya Büyükşehir Belediye Başkanını önünde saygı için düğmeyi elbette ilikler ama böyle eğilmez. Dimdik olur dimdik

Bana oy versin vermesin AK Partili kardeşimde, İYİ Partili kardeşimde, Yeniden Refah Partili kardeşimde ve diğer partilere oy vermiş bütün kardeşlerim, benim birbirinden ayırmadan öz hemşerimdir. Öz kardeşimdir.

Yalanları dolanları bir türlü bitmedi ama bugün sandıkta öyle bir tokat attınız ki taaa Ankara duydu, Ankara. İşte Akşehir bu. İşte Akşehir bu.

Sadece Cumhuriyet Halk Partimizin İlçe başkanı değil, Akşehir'imizdeki bütün ilçe başkanlarımızla, odalarla, derneklerle, muhtarlarla, sivil toplum örgütleriyle bir konsey kurularak Akşehir bundan sonra ortak akılla yönetilecektir. Kararların birinin bürolarında, ya da birilerinin bahçelerinde alınma devri bitti... bitti” dedi.

KÖKSAL’DAN ERAY ZENGİN’E ÖZEL TEŞEKKÜR

Cumhuriyet Meydanındaki kutlamalara katılan Dr. A. Nuri Köksal 31 Mart seçimleri öncesinde kendisine destek olan Eray Zengin’e kalabalığın önünde açık teşekkür etti. Bu süreçte bir özel teşekkür etmek istiyorum. Ben 29 Ekim 2023 günü Atatürkçü Düşünce Derneği’nin düzenlemiş olduğu müthiş bir yürüyüşe katılmıştım ve bu yürüyüşteki her kesimden vatandaşlarımız coşkusu  beni ciddi şekilde etkilemişti. Adaylığıma giden yol o gün orada başlamıştı…

Bu süreçte de kurmayım olarak birlikte yol yürüdüğümüz Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı sevgili  Eray Zengin’e özel teşekkürlerimi iletiyorum.