Bu kez de Reis’te vatandaşlara seslenen Köksal mahalleliyle samimi ve çözüm odaklı konuşarak vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Köksal konuşmasına eski günlerden bahsederek başladı;

“Organize sanayiden halk ekmek fabrikasına, yeni itfaiye binasının yapılmasından mezarlık duvarına ve dağ oteline bütün projelerimizle ve depremler bu kadar çok gündemde değilken Akşehir merkezde 1500 ayrı noktada sondaj yaparak hangi zemin çürük, hangi zemin sağlam, nerede kaç katlı ev yapılması risksizdir diye incelemeler yapıp teker teker tespit ederek, Akşehirspor’u başarılara koşturarak, Nasreddin Hoca Şenlikleri zamanında bütün Türkiye gündeminde, televizyon kanallarında yer alarak Akşehir’linin gerçekten Akşehir’li olmakla iftihar ettiği yıllara imza atmış bir kardeşinizim. Diyeceğim şudur ki her anlamda Akşehir Belediyesi’nin sosyal belediyeciliğini dolu dolu yaşattığımız bir beş yıl geçirdik. Bir belediye başkanının nasıl çalışması gerektiğini herkese gösterdik. Belediye başkanlığı dönemimiz sonrasında da bu toprakları terk etmeden Akşehir için hizmet etmeye devam ettim. Gençlerimizin Akşehir kültür ve tarihini tanıması için, içinde birçok kitap bulunan kütüphanesi ile ve onlarca öğrenciye verdiğimiz burslarla tanınan Akşehir Akademisi Vakfı’nı kurduk. Saray mahallemizde arkadaşlarımızla birlikte kırsal turizm hareketine başlayarak Akşehir’in yeni bir ekmek kapısı ve turizmi olacak olan Philomelion’u kurduk. Anlayacağınız üzere seçimlik değil geçimlik Akşehir’li olduk.”

Kırsal mahallelerin sorunlarına ve yapacağı hizmetlere dair bilgiler veren Köksal; “2025 yılından itibaren kendi bütçemizi belirleyebileceğimiz için Belediyenin mahalle için ayırdığı bütçenin sizlerin ihtiyacına göre mahalleli ile toplantılar yapılıp istişare edilerek sizlerle karar vereceğiz. 2025 yılında köylerdeki vatandaşlarımızın yaptıracağı evleri inşaat iskân ruhsat harçlarını indireceğiz. Reis mahallemiz dâhil 7 mahallemizle iş birliği yaparak süt kooperatiflerimizi kuracağız. 55 mahallemizdeki ihtiyaç sahibi ailelerimizin büyüme çağındaki çocuklarına ücretsiz Halk Süt uygulamamızı başlatacağız. Gelişmiş toplum örgütlü toplumdur. Kooperatifleriyle, cemiyetleriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla ne kadar çok bir araya gelirsek sesimiz o kadar çok duyulur.” diyerek konuşmalarını sonlandıran Köksal, mahalleliye sıcak sohbetlerinden dolayı teşekkür etti.