“Benim ömrümün 50 senesi bu topraklarda, sizlerle bir arada geçti, bunun sadece 5 yılı Belediye Başkanlık görevidir sevgili Sorkun’lular. Çok genç yaşlarımda vakıflar, cemiyetler, aşevleri, gençlik dernekleri kurmaya başladım ve cemiyet hayatından gelerek Belediye Başkanı seçildim. Deneyimlerimle Akşehir’i her konuda çok ileri seviyelere taşıdım ve her zaman bunun mutluluğunu yaşadım. Hiçbir zaman insanları partisine veya inancına göre ayırmadım. Belediye Başkanlığı görevimi olması gerektiği gibi yaptım. Şimdi yine her görüşten her yaştan insanın ısrarları ve içimdeki Akşehir aşkıyla buradayım. Bu memlekete yine nasıl tarafsız olarak tüm halkı kucaklayan Belediye Başkanı olunacağını nasip olursa göstereceğim. Her zaman söylediğim gibi bu bir Akşehir ittifakı hareketidir, bir halk hareketidir. Çünkü artık gördük ki belediye seçimlerinde önemli olan parti meselesi değildir. Bu görevde işi bilenin kılıcı kuşananın bulunması önemlidir. Belediye Başkanı’nın insanları ayırmadan hizmet vermesi, halkına karşı olan hakkaniyeti ve adaleti önemlidir.

Benim Belediye başkanlığımda üç iltimaslı kesim olacak. Birincisi gençlerimiz işte aşta hep iltimaslı olacak. İkincisi başta emekçi kadınlarımız olmak üzere kadınlarımız. Üçüncüsü ise üretime katkısı için teşekkürü borç bildiğimiz kırsal mahallelerimiz. Devlet kayıtları, muhtar, azalarla birlikte görüşerek başta küçük çiftçilerimiz olmak üzere çiftçilerimize yem, fide, tohum, gübre, fidan destekleri vereceğiz.

Bilinerek ya da bilinmeyerek bazı büyük meralara hafriyat dökümü yapılıyor. Ve vasfını bozarak satılma ya da kiralanma ihtimali ortaya çıkıyor. Bu bölge hayvancılık bölgesiyse meralara bunu yapmak geleceği etkileyen çok büyük bir problemdir.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Sorkun halkının gecenin geç saatlerine kadar Nuri Köksal’la sohbetlerinin devam etmesi ve mahallelinin ilgisi dikkatlerden kaçmadı.