Tedavi sürecinde önce Van’a sonra da GATA’ya sevk edilen Gazi Fırat İnal’ın bu süreçte yaşadıklarını yine kendi sözleriyle aktaralım:

“Bir yıl sonra ayağa kalkabildim. Yine hiç unutamayacağım bir başka anı ise; Sağlık Asb. Üçvş. Mekan Şahin’in yanımıza gelerek, “Kızım oldu, oğlum oldu, bir de şehit olsam” sözleriydi. Kendisi çatışma esnasında yaralılarla ilgilenmesi gerekirken, durumun vahametini gördüğünden çatışmaya girmişti. Başından vurularak şehadete erişti.

Şehit İbrahim Akarsu Canlı Kanlı Yanıma Geldi

Şehit Uz. Çvş. İbrahim Akarsu, anlaştığım ve sevdiğim çok iyi bir arkadaşımdı. Olay anında ilk şehit olanlardandı. Birlikte pek çok derdimizi paylaşıyor, günlerimizi geçiriyorduk. Benim ismimi, şehit ismine atfen babam koymuştu. 10 Mart 2017 tarihinde oğlum dünyaya geldi. Ben onun ismini oğlumda yaşatmayı düşünüyordum. O gün oğlumun doğduğu saatlerde bulunduğum odaya onun gülümseyerek girdiğini gördüm. Sanki canlı kanlı yaşıyordu. Bir anlık bir şeydi. Onca geçen zamana rağmen Çığlı’da şehadete erişen arkadaşlarımızı rüyalarımda görürüm ve neden ben şehit olmadım diye hayıflanırım.

Eşim Nermin’e Minnet Borçluyum

Uzun süren tedavi süreçleri yaşadım. Aylar boyunca hastanelerde kaldım. Daha sonrasında ise rehabilitasyon merkezlerinde tedavi süreçlerim geçti. Bu dönemde gerçek bir vatansever olan eşim Nermin hep yanımdaydı. Beni sırtında taşıdığı oldu. Ona minnet borçluyum.”

13 Mayıs 2016 tarihinde Hakkari Çukurca Çığlı Üs Bölgesinde çıkan çatışmada şehit olanlar:

Gaziantep’in Nizip ilçesinden Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Sadettin Bakır (29), Ankara Mamak ilçesinden aslen Kırıkkaleli Sağlık Astsubay Üsçavuş Mekan Şahin (30), Kayseri’nin Tomarza İlçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Nazmi Kapucu (38), Kayserili Piyade Uzman Çavuş İbrahim Akarsu (26), Kahramanmaraş Göksun ilçesinden Piyade Uzman Çavuş Ali Kocakaya (25) ve Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinden Piyade Uzman Çavuş Muammer Arı (30) ile saat 05:50 sularında bölgeye yardım amaçlı giden helikopterin pilotları Kr. Plt. Ütğm. Müjdat Kerem Şahan (31), Kr. Plt. Ütğm. Burak Abikebahşi (29). (BİTTİ)