Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, gençleri zehirlemek için sokak satıcılığı yapan şahıslarla ilgili yaptığı istihbari çalışmalar kapsamında Meydan Mahallesi’nde bir evde uyuşturucu madde kullanıldığı yönünde bilgi elde etti. Narkotik ekibi, elde edilen bilgiler ve toplanan deliller ışığında Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan arama talebinde bulundu.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan aldığı arama kararı ile Meydan Mahallesi’ndeki evde yapılan aramada; 2 parça halinde 8 gram metamfetamin, yine 2 parça halinde 9 gram esrar, 5 uyuşturucu madde kullanma aparatı, 1 ruhsatsız tabanca ve 40 tabanca mermisi ile 1 tabanca şarjörü, 1 av tüfeği ve 9 av fişeği, 9 kuru sıkı tabanca mermisi ve kama tipi bıçak ele geçirildi.

Ele geçirilen malzemelere el koyan narkotik ekibi, evde bulunan N.B., R.S. ve T.Y. isimli 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” ve N.B. hakkında ayrıca “6136 sayılı Kanun’a Muhalefet” suçlarından işlem yapıldı. Şüpheliler, işlemlerinin ardından Emniyetten serbest bırakıldı.