Şenlik; Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri tarafından saat 10:30’da geleneksel dellal’ın ‘Halkı Şenliğe Çağrısı’ ile başlayacak. Temsili Nasreddin Hoca saat 15:30’da Nasreddin Hoca Türbesinden şenliğine davet edilecek ve saat 16:00’da Akşehir Çayı’nda halk oyunları gösterisi sonrasında Temsili Nasreddin Hoca İlker Ayrık geleneksel mayayı çalacak.

Saat 17:00’de Akşehir Belediyesi Bando Takımı eşliğinde Nasreddin Hoca Mizah Yolunda (Çınaraltı Meydanı Değirmen Sokak) kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek.

Saat 18:30’da Gazi okulu, Tarihi Kilise ve Yukarı Hamam’daki sergi ve sanat işlerinin açılışı yapılacak. Saat 19:00’de Tarihi Kilise bahçesinde paramotor gösterisi, 20:30’da ise şenliğin Açık Hava Tiyatrosunda resmi açılış töreni gerçekleşecek. Törende protokol konuşmalarının yanı sıra Altın Eşek Ödül Töreni’ni gerçekleşecek.

Resmi açılış programının ardından Açık Hava Tiyatrosunda Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’nun da sahne alacağı “Bir Baba Hamlet” isimli tiyatro gösterisi ile ilk günün programı sona erecek.

Editör: Pervasız Web