Akşehir Belediye Başkanı Nuri Köksal Nasreddin Hocayı şenliğe davet ettikten sonra mezarından kalkarak tekrar aramıza katılmasıyla birlikte hocanın Türbedeki Mezarının yeniden Akşehir’e devredilmesini istediğini dile getirdi.

Başkan Nuri Köksal (Nasreddin Hocanın ağzıyla) konuşmasında şunları söyledi: “Konya bir tarikat. Bir başkent her daim başkent. Akşehir’den onu kimi zaman uç beyliği, kimi zaman sancağı, kimi zaman kader ortaklığı olmuştur bugünde kazası olmuştur. Ama ben bütün dünyada Akşehirli olarak bilinirim. Bu büyükşehir kanunu çıkmış. O kanunda da bilirim ki Uğur torunumun da senin de hepinizin elini kolunu bağlamışlar. Mezarlıkları otobüsleri bir yerlere vermişler. Bir soruver bakalım mümkünatı varsa şu mezarlığımın tapusunu Akşehirli torunlarıma geri versin dediler.”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, Nasreddin Hocanın bu isteğini hemen yerine getireceklerini dile getirerek müjdeyi verdi: “Konya dünyanın en büyük belediyecilik teşkilatına sahiptir. Konya 42 bin kilometrelik alanda yeni büyükşehir yasası ile birlikte 31 ilçemizin tamamında hizmet ediyoruz. Hoca Nasreddin’in dediği gibi Akşehir Dünya’nın merkezidir inanmayan ölçsün diyor. Bende diyorum ki Konya Belediyesi Konya’nın 31 ilçesine yeter inanmayan gelsin ilçelerimizin hepsine baksın. Ne kadar pırıl pırıl olduğunu ve hizmetlerin merkez standartına geldiğini görmek için Akşehir’den başlayabilir. Nuri Başkanımız geçen ziyaretime geldiğinde bana da ifade etmişti. Mezarlıklarla ilgili konuyu. Başta Nasreddin Hocamız olmak üzere tüm mezarlıklarımızı gönülden size devretmeye razıyız. Bu hizmetleri yapmaya gönüllü iseniz hayırlı uğurlu olsun inşallah

Editör: Pervasız Web