Hasan Paşa İmaret Camii’nde kılınan sabah namazının ardından cemaat ile birlikte önce Nasreddin Hoca Türbe ziyareti gerçekleştirdi. Türbe ziyaretinin ardından katılımcılara Nasreddin Hoca Meydanı’nda çorba ikramı yapıldı.

Programa katılan herkese teşekkür eden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “ 739. yılında Nasreddin Hoca’mızı anmak üzere bir araya geldik. Dünyaya mâl olan bilge kişiliği, mizahi yönü ve hayatlarımıza dokunan dini vasfı ile Hoca’mızı hangi kelimeler ile hangi yönü ile övsek az kalacaktır. Yönetime geldiğimiz ilk yıllardan itibaren Nasreddin Hoca ismini daha fazla kitlelere ulaştırmak ve tanıtmak için Anma Günleri etkinliklerini geleneksel hale getirdik ve bugün de şükürler olsun ki 7. kez anma etkinlikleri kapsamında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu yıl maalesef ki buruğuz, Filistin’de Müslüman kardeşlerimiz büyük bir sınav veriyor ve bizler de onların acılarına kilometrelerce ötenden ortak oluyoruz. Sıkıntılarını en derinden hissediyoruz. Temennimiz en kısa zamanda haksızlıkların sona ermesi ve Müslüman kardeşlerimizin feraha kavuşmasıdır. Bu sebeple, içinde bulunduğumuz günlerde yaşanan elim hadiseler nedeniyle Fıkra Canlandırma Yarışmamızı ileri bir tarihe erteledik. Bu zor günlerde kenetlenmek ve bir yürek olmaktan başka çaremiz yok. Bizler de az ya da çok elimizden geleni yapmakla mükellefiz. Aynı zamanda bu yıl Müftülüğümüz koordinesinde Nasreddin Hoca’mızın ruhuna 739 hatim indirildi.” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Muammer Sağlam, İlçe Müftüsü Ahmet Müjdeci, bazı kamu kurum ve belediye birim müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

AKŞEHİRLİLER NASREDDİN HOCA İÇİN DUALARDA BULUŞTU

Akşehir Belediyesi’nce düzenlenen Nasreddin Hoca Anma Günleri kapsamında İplikçi Cami’de öğle namazı öncesi Nasreddin Hoca’nın ruhu için Mevlid-i Şerif okutuldu. Programda Akşehir Müftülüğü tarafından okunan 739 hatimin duası da yapıldı.

Akşehir Belediyesi ve İlçe Müftülüğü işbirliği ile düzenlenen programda Nasreddin Hoca için okunan 739 adet Kuranı Kerim hatminin duası yapıldı. Mevlid-i Şerif ve Hatim duasının ardından kılınan öğle namazı sonrası camiye gelen cemaate, Akşehir Belediyesi tarafından mevlid şekeri ikram edildi.