Edinilen bilgiye göre; Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik istihbari çalışmaları kapsamında S.C. isimli şüphelinin çevre illerden Akşehir’e uyuşturucu madde getireceğini belirledi. Şüphelinin İstanbul plakalı bir araçla uyuşturucu madde almaya gittiğini tespit eden narkotik ekibi, takibe aldığı aracı Konya’dan Akşehir’e gelirken D-300 Karayolu üzeri istasyon kavşağında durdurdu.

Araçta bulunan S.C. ve İ.A. isimli şüpheliler gözaltına alınırken araç, detaylı arama yapılmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi. Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama kararı ile araç ve şüpheliler üzerinde yapılan aramada; 20 gram metamfetamin uyuşturucu madde ile 1 uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi.

Haklarında, “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti” suçlarından işlem yapılmasının ardından Adliyeye sevk edilen şüphelilerden İ.A. denetimli serbestlik tedbiri ile serbest kalırken S.C. ise tutuklanarak Akşehir Cezaevi’ne gönderildi.