Edinilen bilgiye göre; Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin, uyuşturucuyla mücadele kapsamında yaptıkları 3 ayrı çalışmada toplam 13 kişi gözaltına alındı.

Ekipler tarafından yakalanan C.D., M.Ü., M.K., H.S., E.D. ve A.Ö. isimli şahıslardan 1,90 gram sentetik kannabinoid ele geçirilirken şüphelilerin uyuşturucu maddeyi aldıkları tespit edilen E.D. isimli şahsın evinde yapılan aramada da 106,50 gram sentetik kannabinoid ele geçirildi. Gözaltına alınan 7 şüpheli hakkında, “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak” suçundan işlem yapılırken E.D. ise uyuşturucu madde satmaktan işlem yapılarak sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Narkotik ekiplerinin çalışmalar kapsamında, Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama ve el koyma kararlarına istinaden F.A. ve A.A. isimli şahısların ikametlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda ise 1 ruhsatsız tabanca, 71 tabanca mermisi ile 17,63 gram metamfetamin uyuşturucu, 9 sentetik ecza ile uyuşturucu içmeye yarayan 2 cam aparat ve bong tabir edilen 2 aparat ele geçirildi. Haklarında, “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak” suçu ile Ateşli Silahlar ve Kaçakçılıkla Mücadele Kanunlarına muhalefetten işlem yapılan şüpheliler serbest bırakıldı.

Akşehir Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin yaptığı bir diğer çalışma çerçevesinde de takip sonucu yakalanan şüpheli araçta ve araçta bulunan S.İ., İ.B., S.K. ve A.B. isimli şüphelilerin üzerinde arama yapıldı. Aramalarda ele geçirilen 5 parça halinde 4,84 gram metamfetamin ile 2 uyuşturucu madde kullanma aparatına el konulurken 4 şüpheli hakkında “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak” suçundan işlem yapıldı.