Edinilen bilgiye göre; Narkotik Suçlarla Mücadele ekibi Yeni Mahalle’de durumundan şüphelendikleri bir aracı durdurdu. Araçta bulunan şüphelilerin üzerinde bir miktar uyuşturucu madde ele geçiren ekip, aracı ve şüphelileri detaylı arama için İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirdi. Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama kararı ile araçta ve şüphelilerin üzerinde yapılan aramada 5 uyuşturucu hap ele geçiren ekip, araçta bulunan Y.Y. ile T.Ç. isimli 2 şüpheliyi gözaltına aldı.

Konya plakalı bir araçta uyuşturucu madde kullanıldığı yönündeki ihbarın değerlendirildiği diğer operasyonda, İstasyon Mahallesi’nde yakalanan araçta bulunan M.Ş. isimli şüpheli gözaltına alınırken araç İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi. Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama kararı ile araçta ve şüphelinin üzerinde yapılan aramada 1 gram eroin ile enjektör ele geçirildi.

Hafta sonu yapılan diğer bir operasyonda ise Narkotik Ekibi, devriye görevleri sırasında kendilerini fark ederek şüpheli hareket eden Ankara plakalı bir aracı yakaladı. Araçta bulunan ve gözaltına alınan A.B.T., H.Y. ve S.Ö. isimli şüphelilerin üst aramasında bir miktar esrar ele geçirilmesi üzerine araç, detaylı arama için İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi. Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama kararı ile yapılan aramada 39 gram esrar ele geçirildi.

Üç ayrı olayda gözaltına alınan toplam 6 şüpheli hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan işlem yapılırken ele geçirilen uyuşturucu madde ve haplara el konuldu.