Edinilen bilgiye göre; Akşehir Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekibi tarafından Yeni Mahalle’de yakalanan H.K. isimli şüphelinin üst aramasında 6 uyuşturucu hap ele geçirildi. Şüphelinin, uyuşturucu hapları Yeni Mahalle’de oturan B.A. isimli şahıstan aldığını belirleyen narkotik ekibi, Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan aldığı arama kararıyla B.A.’nın evinde arama yaptı. Aramada ele geçirilen 66 uyuşturucu hapa el konularak şüpheli de gözaltına alındı.

Şüphelilerden H.K., hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan işlem yapılarak serbest bırakılırken diğer şüpheli B.A. ise hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti” suçlarından işlem yapılmasının ardından sevk edildiği sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklanarak Akşehir Cezaevi’ne gönderildi.

Doğrugöz Mahallesi’nde oturan, 3 ayrı suçtan kesinleşmiş cezasının olduğu ve arandığı belirlenen şüpheliye yönelik diğer operasyonda da narkotik ekibi, Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama kararıyla şüphelinin evinde arama yaptı. Gözaltına alınan K.Ç.’nin GBT sorgusunda, 3 ayrı dosyadan uyuşturucu madde kullanmak ve uyuşturucu madde ticareti suçlarından arandığı belirlendi. Evde yapılan aramada ise 2 gram eroin, 14 uyuşturucu hap, 2 hassas terazi, 1 uyuşturucu kullanma aparatı ile uyuşturucu madde kalıntıları bulunan alüminyum folyo ele geçirildi.

Ele geçirilen malzemelere el konulurken hakkında, “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti” suçundan işlem yapılan K.Ç. sevk edildiği sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklanarak Akşehir Cezaevi’ne gönderildi.