Akşehir Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansta evliliğin önemine dikkat çeken Yekeler; sahneye davet ettiği çiftten boyunlarına, bir tarafında “ailem” diğer tarafında “yuvam” yazan ve biri diğerinden daha şişkin iki yastığı takarak sarılmalarını istedi. Daha şişkin olan yastıkla sarılmanın zorlaşmasını örnekleyerek mutlu yuva için önceliğin de yuvada olması gerektiğini aktaran Yekeler, eşlerin yaşadıkları sorunları ailelerine taşımamaları gerektiğini vurguladı.

Çocukların eğitiminde annelerin başarılı olmasıyla cinayetler, kavgalar, kadına şiddet ve boşanmaların büyük ölçüde önüne geçileceğini belirten Asım Yekeler, sunumunun sonunda katılımcıların sorularını da cevapladı.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Temizlik İşleri Müdürü Orhan Uyar ve Belediye Meclis Üyeleri ile vatandaşların katıldığı konferansın ardından Başkan Akkaya, Eğitimci ve Kişisel Gelişim Uzmanı Asım Yekeler’e Nasreddin Hoca’nın tersine çalışan saatini armağan etti.

Sağlıklı bir toplum için toplumun çekirdeği olan ailenin de sağlıklı ve mutlu olmasının önemine değinen Akkaya, eğitici konferanslar düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.