Geçtiğimiz Cuma günü çadırların kurulmasının ardından şölenin ikinci gününde faaliyete geçen çömlek yapımı, okçuluk, uçurtma etkinliği, yöresel oyunlar, bilim atölyesi, müzik, ebru sanatı, resim ve ahşap boyama gibi etkinlikleri içeren çocuk atölyelerinde ve eğlenceler boyumca ücretsiz ikramlarda bulunuldu. Aynı akşam Grup Garadüzen bir konser verirken Akşehir Nasreddin Hoca Turizm Derneği’nce de Yaren Gösterisi sunuldu.

Şölenin üçüncü ve son günü olan Pazar günü yapılan resmi açılış programına; eski Ekonomi Bakanlarından Mustafa Elitaş, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, KKTC YDP Milletvekili Talip Atalay ile Konya Milletvekilleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Vatandaşların büyük ilgisi ve yoğun katılımla devam eden şölende; Mehteran ve Halk Oyunları gösterilerinin ardından yörük örf ve adetleri canlandırıldı, yağlı güreş müsabakaları ve en güzel çadır seçimi heyecanı yaşandı. Piknik yapan vatandaşlara Akşehir Belediyesi tarafından aşure ikramında bulunuldu.

Halk Ozanları Ozan Yağız ve Selahattin Kazanoğlu’nun atışmaları sonrasında Deniz Toprak ve Oğuz Aksaç’ın sahne aldığı muhteşem konserler, Deveboynu Yaylası’ndaki şölen atmosferine renk kattı.