Kurslara katılan öğrenciler ve ailelerinin katıldığı program, öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İlçe Müftüsü Ahmet Müjdeci, yaptığı açış konuşmasında; “Çocuklarımıza okul öncesi eğitimin yanında Kur’an-ı Kerim ve Dini Değerler eğitimi vermekteyiz. 4-6 yaş Kur’an Kurslarımızın 10. yılını kutladığımız bu yılda; Akşehir İlçe Müftülüğü olarak, 4 merkez ve 3 mahalle kursu olmak üzere toplam 7 kursumuzda 267 çocuğumuza bu eğitimi, çeşitli oyunlar ve etkinliklerle sunduk.” ifadelerine yer verdi.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ve İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir tarafından öğrencilere belgelerinin takdim edilmesinin ardından şenlik havasında devam eden programda çocuklar, cami içinde hazırlanan İngilizce, Ebru, Takı, Kodlama ve Sanat atölyeleri, Beştaş, Balon Patlatma, Yumurta Taşıma, Yarış Parkuru, Akıl Oyunları ve Masal Köşeleri ile Temel Yaşam Becerileri yarışma alanlarında gönüllerince vakit geçirdiler.

Ayrıca, DİB yayınlarından çıkan çocuk kitapları için cami girişinde satış standı kurulurken cami bahçesinde de yapımı devam eden Kur’an Kursu yararına kermes düzenlendi.