Akşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi’nde, İlçe Vaizi Ayşegül Yüksel ve Müftülük Gençlik Koordinatörü Saliha Sayın tarafından sunumu gerçekleştirilen seminerde; insanları iyiliğe yönelten temel değerlerimizden olan sevgi ve merhamet duygularına dikkat çekilerek bu değerlerin gençlerin hayatlarındaki yansımalarının izleri sürüldü. Duygu durumu farkındalık etkinliği ile başlayan program, soru cevap bölümüyle tamamlandı.

Engelli Haftası münasebetiyle Akşehir Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğünce, Akşehir Tornacı Erol Cumbul TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Akşehir Zeynep Sağır Proje İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen seminerlerde de “Yüce Dinimizin Engelli Bireylere Yaklaşımı ve Hz. Peygamberin Engelli Dostları” teması işlendi.

İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörü Kamile Kafalı’nın sunumunu yaptığı seminerlerde, engelli sahabenin hayatlarından kesitler anlatıldı, Peygamberimizin engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıran davranışlardan övgü ile söz ettiği Hadis-i Şeriflere yer verildi.