Akşehir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen finallerde, 8 okul öğrencilerinden oluşan ekipler büyük heyecan yaşadı. Finalde mücadele eden okullardan Karacaoğlan İlkokulu 87 puanla yarışmanın birincisi olurken, “Zamane Çocukları” rumuzu ile yarışan Akşehir Cumhuriyet İlkokulu 85,8 puanla ikinciliği elde etti. Diğer okullar ise aldıkları puanlar doğrultusunda şöyle sıralandı:

Üçüncü: Doğu Anadolu Bölgesi Bingöl’den katılan ve “Küçük Nüktedanlar” rumuzu ile yarışan, MEV Öğretmen Serkan Akyaz İlkokulu (84,4 Puan)

Dördüncü: Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şanlıurfa’dan katılan ve “Minik Kavuklular” rumuzu ile yarışan, Cumhuriyet İlkokulu (81 Puan)

Beşinci: Ege Bölgesi Kütahya’dan katılan ve “Yarenler” rumuzu ile yarışan, Atakent İlkokulu (79,4 Puan)

Altıncı: Doğu Karadeniz Bölgesi Giresun’dan katılan ve “Kahkaha Çeşmesi” rumuzu ile yarışan, Şehit İsa Yüksel İlkokulu (78,4 Puan)

Yedinci: Batı Karadeniz Bölgesi Zonguldak’tan katılan ve “Yıldızlar” rumuzu ile yarışan, İhsan Yılmaz İlkokulu (75,2 Puan)

Sekizinci: Akdeniz Bölgesi Isparta’dan katılan ve “Geçmişten Geleceğe Yolculuk” rumuzu ile yarışan, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu (73,4 Puan)

Akşehir protokolü ile çevre ilçelerin Kaymakam ve Belediye Başkanlarının da izlediği programda bir konuşma yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit; yarışmanın oldukça başarılı geçtiğini belirterek düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da bu yıl 6. kez düzenlenen yarışmanın ülke çapında ilgi görmesinden duyulan memnuniyeti paylaşırken, tüm katılımcılara ve dereceye giren ekiplere teşekkür etti. Akkaya, Nasreddin Hoca’nın anılması ve bilge kişiliğinin yeni nesillere aktarılmasında önemli katkı sağlayan etkinliğin sürdürüleceğini söyledi.

6’ncı Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması; ödüllerin protokol tarafından takdim edildiği ödül töreninin ardından yarışan tüm ekiplerin katıldığı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Haberin Galerisi İçin Tıklayın