Konya Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyeler ve Taşınabilir Atık Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülen ‘Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası’ kapsamında 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında şehrimizdeki okullardan toplanan atık piller Akşehir Belediyesi ekiplerince TAP Derneğine ulaştırıldı. En çok atık pil toplayan Okul Müdürlüklerine ve öğrencilere hediyeleri de Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Orhan Uyar tarafından teslim edildi.

Projeye ilişkin bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Atık pillerin insan ve ekolojik sistem üzerindeki zararlarını asgariye indirmek amacıyla yürütülmekte olan kampanyaya, her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçemizdeki okullar belediyemiz öncülüğünde katıldılar. Atıkların geri kazandırılması ve çevrenin korunması için toplumun bilinçlendirilmesi noktasında, daha temiz ve daha yaşanılabilir bir dünya hedefinde çıktığımız yolda en büyük gücümüz, geleceğimiz olan öğrencilerdir. İçinde yaşadığımız dünya, bizlere miras olmanın ötesinde yarınlarımıza bırakacağımız bir emanettir.” dedi.

Kampanya kapsamında Akşehir’den dereceye giren okullar; Bahçelievler Ortaokulu, Mualla Nigar Yamaç Ortaokulu, Coşkun Karabulut İmam Hatip Ortaokulu, Reis Şehit Bekir Özer İlkokulu ve Şehit Battal Yıldız Anaokulu şeklinde sıralandı.