Milliyetçi Hareket Partisi Akşehir İlçe Başkanlığı yeni Yönetim Kurulu, İlçe Başkanı Av. Salih Akça Başkanlığında ilk toplantısını düzenleyerek görev dağılımını belirledi.


Toplantıda; mahalle statüsü kazanan köy, kasaba ve ilçe merkezinde bulunan mahallelerin sorunları ile yakından ilgilenmek üzere Yönetim Kurulu bünyesinde bir çalışma kurulu oluşturulduğu bildirildi. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; ‘’Oluşturulan çalışma kurulu, şehir merkezinde ve taşra mahallelerimizde halkımızla birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde teşkilatlanma çalışmaları yapacaktır. Ayrıca bu grup, şehrimizin sorunlarını halkımızla işbirliği içerisinde yerinde gözlemleyip raporlayarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dile getirilmek üzere, MHP'nin bölge vekilleri ve Genel Merkezi’ne sunacaktır. Yönetim Kurulumuzdan bir üyemiz de, Akşehir Belediye Meclisi’nde bulunan parti grubumuzla işbirliği içerisinde grupla beraber çalışmalar yürütecektir. Yeni yönetimimiz; "Halka hizmet, Hak'ka hizmettir" anlayışı içerisinde gece gündüz demeden bölgemiz insanının emrindedir. Akşehir'imiz her zaman her şeyin en iyisini ve en güzelini hak etmiştir. Aziz şehrimize saygılarımızla sunarız.’’denildi.

 Açıklamada belirtilen görev dağılımı şöyle:

MHP Akşehir İlçe Başkanı: Av. Salih Akça,

İlçe Genel Sekreteri: Serdar Aytaç,

Muhasip: Cengiz Dağlı,

Merkez ve Taşra Mahalleleri Çalışma Kurulu: Metin Uysal, Fikri Kurt, Mehmet Dipi, Muzaffer Kör, Mesut Uyar, Bahri Duran, Halil Dilber, Ehliman Yıldızhan, Mehmet Tarhan, Fikret Bayam,

Belediye Meclis Grubu Sorumlusu: Ünal Pancaroğlu,

Kadın Kolları Sorumlusu: Elif Ağca,

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Sorumlusu: Vet. Hek. Numan Tuna.