Öğrenci Öğretmen Destek Sistemi; Okul Dersleri, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, LGS Hazırlık ve YKS Hazırlık modüllerinden oluşuyor. Ortaokul ve lise düzeyinde 62 derse ait 62 konu anlatımlı ders kitabı, yaklaşık 60 bin çoktan seçmeli soru, 2 bin 550 ders anlatım videosu ve 13 bin soru çözüm videosu yer alan sistem, öğrencinin çözdüğü sorulara göre eksikliklerini belirleyerek onları gidermeye yönelik olarak geliştirilmiş bir algoritmayla çalışıyor. LGS ve YKS Hazırlık modülü üzerinden belirli periyotlarla çevrim içi deneme sınavları yapılıyor. Adaylar bulundukları konumu, desteğe ihtiyaç duydukları konuları rahatlıkla tespit edebiliyor ve her öğrenci kendisi için bireyselleştirilmiş bir mekanizma ile hazırlığını yapabiliyorlar.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlığının resmi internet sitesinde de yer verilen açıklamasında; ods.eba.gov.tr adresinde kullanımda olan sisteme öğretmenlerin MEBBİS, öğrencilerin ise EBA şifrelerini kullanarak girebildiklerini hatırlatarak, YKS’ye hazırlanan lise mezunlarının da e-Devlet şifreleri ile ÖDS’de YKS Hazırlık Modülüne erişebildiklerini belirtti.

Bakan Özer; “Mezun öğrencilerimiz burada YKS ders paketleri ve testlerle karşılaşıyorlar. Eşit ağırlık, sayısal, sözel ya da yabancı dil alanlarında çıkmış soruların tamamının video çözümleri ve ders anlatımlarına da yine buradan ulaşabiliyorlar.” dedi.