Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sosyal Tesislerinde düzenlenen veda yemeği programına; Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Garnizon Komutan Vekili Yarbay İbrahim Polat, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, Adli Yargı Komisyon Başkanı Burak Dinç, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Muhammed Fazlı Cavlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu ve Konya Barosu Akşehir Temsilcisi Avukat Sema Erdem Güneş ile Hakimler, Savcılar ve Adliye personeli katıldı.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, yaptığı konuşmada; “Görev sürelerimiz doldukça böyle vedaları yaşayacağız. Önemli olan; giderken, arkada açık kapılar bırakabilmektir. Tayin olan meslektaşlarımızın görev yaptıkları süre içerisinde verdikleri hizmetle Akşehir’de açık kapılar bıraktıklarına inanıyor ve yeni görev yerlerinde başarılar diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Veda konuşmalarını yapan Hakimler ve Savcılar ile Zabıt Katibi Kuyucu da Akşehir’de edindikleri tecrübelerin önemini ve mesai arkadaşları ile olan çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Konuşmaların ardından plaket ve hediyelerin verilmesi sonrasında bir konuşma yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ettiği Hakimler ve Savcılara birer hediye takdim etti. Başkan Akkaya; görev süresi içerisinde dünyaya gelen oğlunun Nasreddin Hoca torunu ve en güzel Akşehir hatırası olacağını söyleyen Hakime, çocuğuna Nasreddin ismini de koyması tavsiyesinde bulundu.

Baro Temsilcisi Avukat Sema Erdem Güneş’in de yapılan hizmetlerden ve uyumlu çalışma ortamından dolayı teşekkür ettiği konuşması sonrasında program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.