Konya Süper Amatör Lig’de şampiyonluk yarışın içinde olan temsilcimiz Akşehirspor, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Beyşehir Üzümlü maçına taktik ağırlıklı çalışmalar yaparak hazırlanıyor. Üzümlü karşılaşmasının öncesinde açıklamalarda bulunan Akşehirspor Teknik Direktörü Bekir Mehtap, “Bu hafta zorlu bir rakiple karşılaşacağız. Beyşehir Üzümlüspor, ligde iyi futbol oynayan ekiplerden bir tanesi. Biz de iyi bir ekibiz. Sezon başından beri ciddi bir şekilde çalışma periyodunu devam ettiriyoruz. Üzümlü maçına da her zaman olduğu gibi aynı performansla hazırlanıyoruz. Hafta sonuna kadar çalışmalarımız devam edecek. İnşallah Üzümlü maçından da istediğimiz bir skorla dönebiliriz” dedi.  

‘LİGİN KALANI TURNUVA GİBİ OLACAK’

Fikstür gereği haftada iki maç oynayacaklarının hatırlatılması üzerine genç teknik adam, “Sıkışık lig fikstürünün önlemini almıştık. Depremden önceki haftayı bay olarak geçmiştik. Bu süreci, izinden ziyade biraz çalışma olarak kullandık. Aslında devre arası gibi bir hazırlık dönemi oldu. O yüzden çok da bizi zorlayacak bir periyot olmayacak. Şu da var ki; sıkışık fikstür sadece bize değil her takıma da aynı eşit şartlarda gerçekleşen bir durum. Dolayısıyla bir turnuva gibi olacak aslında. 12 Mart’ta başlayacak 9 Nisan’da sona erecek. Neredeyse bir aydan daha kısa bir sürede 8 maç oynayacağız. Futbolun içinde bu tür şeyler var. Bu da olağanüstü bir durum maalesef. Depremden dolayı böyle bir durumla karşılaştık. İnşallah bu periyottan da alnımızın akıyla çıkarız” ifadelerini kullandı. 

AKŞEHİRSPOR’A KALECİ TAKVİYESİ

Konya Amatör Küme Süper Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Akşehirspor, Çatalhüyük Çumra Belediyespor’un kalecisi ile el sıkıştı. Çatalhüyük Çumra Belediyespor’dan 33 yaşındaki Ahmet Özden, Kaleci yeni transferlerimiz olarak Akşehirspor formasını terletecekler.