İl ve ilçe yönetimleri olarak gerçekleştirdikleri esnaf ziyaretleri ve vatandaş buluşmalarına ilişkin bir açıklamada bulunan DEVA Partisi Akşehir İlçe Başkanı Arif Durmuş, Mavi Yelekliler adıyla siyasete yeni bir etkinlik kazandırdıklarını söyledi. Arif Durmuş açıklamasında, özetle şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye tarihinde bir ilkin altına imza atıyoruz. DEVA Partisi olarak; seçimlerden sonra neler yapacağını, somut ve kapsamlı bir şekilde ortaya koyarak seçimlere hazırlanan ilk parti olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu özgüvenle bugün, “Kazanan Türkiye Olsun, Oylar DEVA Olsun” adlı yeni kampanyamızı başlatıyoruz.

Bizler, kampanya dönemi boyunca her gün mavi yeleklerimizle Akşehir'in sokaklarında, mahallelerinde olacağız. Türkiye’yi mutlu çalışanların, mutlu emeklilerin, mutlu gençlerin, mutlu kadınların ülkesi yapmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ekonomik krizin 6 ayda çözülmesi, enflasyonun 2 yılda tek haneye düşmesi, mutlak yoksulluğun son bulması, yolsuzlukların üstüne gidilmesi, mülakat sisteminin kaldırılması, EYT sorununun çözülmesi, Yaşlı Bakım Sigortası’nın hayata geçmesi, çocukların eğitim ve sağlık harcamaları için verilen sosyal yardımların artırılması, engelli aylıklarının yükseltilmesi ve engelli vatandaşlarımıza kamuda ayrılan kontenjanların doldurulması,  gübre ve yem parasının yarısının devlet tarafından karşılanması, çiftçiye ucuz elektrik verilmesi ve tüm sulama yatırımlarının tamamlanması için “Oylar DEVA olsun” diyor ve herkesi kampanyamıza güç vermeye çağırıyoruz.

Kazanan Akşehir, kazanan Konya, kazanan Türkiye olsun istiyoruz.  Kazanan Türkiye olsun, oylar DEVA olsun diyoruz. Kampanyamız, şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.”