Yoğun katılımın olduğu konferansında eğlendirici bir dille gençlere ve ailelerine öğütler veren Aslanhan; çocuklarla güncel konuların konuşulması gerektiğini, çiftlerin ya da çocukların bedenlerinin evde ama ruhlarının başka yerde olduğunu, çocukların evde anne ve babalarından ilgi beklediğini, anne ve babaların telefonla ya da tabletle oynamadan çocuklarıyla ilgilenmeleri gerektiğini anlattı.

En büyük tehlikelerden birinin ise gece yatmadan tabletle, telefonla muhatap olan bir gencin mavi ışığa maruz kalması olduğunu ifade eden Aslanhan; “Ekrandaki o mavi ışık dediğimiz meşhur ışık, beyne ‘daha gece olmadı, senin uyumana gerek yok’ mesajı gönderdiği için çocuğunuz 14 saat uyusa bile sabah yataktan dayak yemiş gibi kalkıyor. Çünkü beden uyuyor ama beyin uyanık. Kaliteli uykunun yolu, yatmadan en az iki saat önce teknolojiden uzak durmak ve kitap okumaktır.” Değerlendirmesinde bulundu.

Konferansında konuşmaları ile sık sık alkış alan Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’a konferans sonunda Akşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Serhat Arslan tarafından bir plaket takdim edildi.