Akşehirspor için galibiyetin büyük önem taşıdığı maç, 4 Aralık 2022 Pazar günü Akşehir Nasreddin Hoca Stadyumu’nda oynanacak. Karşılaşmaların başlama saatlerinde yapılan düzenlemeyle saat 13:00’de başlayacak olan karşılaşmada, tribünleri dolduracak Akşehirspor taraftarının 12. Adam olarak takıma destek vermesi bekleniyor.

Önemli karşılaşma öncesinde Akşehirspor’da 1 kırmızı kart cezalısı ile sakatlıkları nedeniyle oynayamama ihtimali olan 5 oyuncu bulunuyor. Sakatlığı olan oyunculardan tedavisi tamamlanarak sahaya çıkabilecek olanlar, maç öncesinde belli olacak.

Hafta sonu oynanacak karşılaşma öncesinde görüşlerini aldığımız Teknik Direktör Bekir Mehtap, yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Ilgın Belediyespor maçı için hazırlıklarımız devam ediyor. Sakat ve cezalı oyuncularımız var. Fakat ne olursa olsun bu maç için tek hedefimiz galip gelmek ve taraftarlarımızı mutlu etmek. Rakibimiz iyi bir ekip ve şu an için maç fazlasıyla sıralamada lider durumda. Biz de iyi bir ekibiz ve her hafta hedeflerimize ulaşmak için çok çalışıyoruz. Oyuncularıma güveniyorum. Hepsi özveriyle bu takım için mücadele ediyor ve savaşıyor.

Pazar günü tüm Akşehir halkını ve taraftarlarımızı, bizlere destek olmaları için stadyuma bekliyoruz. Onların desteği şüphesiz bizlere güç verecek. Ümit ediyor ve inanıyorum ki; bu maçtan da istediğimiz bir skorla ayrılıp yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz.”