Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 2 Haziran'da iki oturum halinde yapılan sınav, 973 yurt içi sınav merkezinde, 3 bin 891 okuldaki 62 bin 663 salonda, yurt dışında ise 11 sınav merkezinde, 11 okuldaki 35 salonda gerçekleştirildi.

Sınavın birinci oturumunda öğrencilere sözel alanda Türkçe, T.C. İnkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisiyle yabancı dil derslerinden toplam 50 soru soruldu. Sınavın ikinci oturumunda ise öğrencilere matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 soru yöneltildi.

LGS kapsamında yapılacak lise tercih süreci de bugün başlatıldı. Lise tercihleri, 17 Temmuz Çarşamba saat 17.00'ye kadar devam edecek. LGS yerleştirme sonuçları ise 22 Temmuz'da açıklanacak.

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu;

“2024 yılı LGS sonuçları açıklandı. İlçemiz Şehit Zeynep Sağır Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Osman Beyoğlu tüm sorulara doğru cevap vererek 500 tam puanla Türkiye 1. oldu. Bu büyük başarıyı ilçemize kazandıran öğrencimizi ve emeği geçen okul öğretmenlerimizi, idarecilerimizi ve öğrenci velimizi tebrik ederiz.”

AKŞEHİRLİ ESMA BETÜL BAKICIOL’DA TAM PUAN ALDI

Ilgın eski Belediye Başkanlarından ve Akşehir Selçuklu Lisesi eski Müdürlerinden Hüseyin Taşkın’ın torunu, Zeynep Taşkın Bakıcıol’un kızı, Ankara’da özel bir okulda eğitim gören Esma Betül Bakıcıol 992 bin 906 öğrenci arasında tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan alan 352 öğrenciden biri oldu.

Editör: Pervasız Web