Akşehir Açık Hava Tiyatrosunda sahne alan Volkan Konak, ‘Dostum Dostum’ diyerek dinleyicileri selamladı, ardından ‘Cerrahpaşa’ şarkısı ile ağlattı. Konser boyunca farklı konseptlerden ve çeşitli yörelerden şarkılar seslendiren Konak, alanı dolduran binlerce konuğu doyasıya eğlendirdi.

‘İzmir’in Dağları’nda Çiçekler Açar’ şarkısını Volkan Konak ile birlikte coşkuyla söyleyen seyirciler ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganı attılar. Volkan Konak coşku ile söylenen şarkının ardından şu ifadelere yer verdi: “Fatih Sultan Mehmet’ten, Mustafa Kemal’den, Çanakkale’den, Sarıkamış’a kadar selam olsun. Bütün yiğitlere selamlar olsun. Çünkü onlar bizler için canlarını vermiş şarkı söyler gibi. Yiğitçe ölüme gittiler. Bu coğrafyaya bu toprağa selamlar ve saygılar. Doğru görecelidir gerçek tektir. Mustafa Kemal alnınızda ışığı taşımaktır. Yoksa biz kula tapmayız ama saygı duyuyoruz. Kıymet veriyoruz.”

“Bugün Akşehir’imizin asil insanları burada. Bu akşam sizleri yalnız bırakmayan biri var. “Bağımsızlık benim vazgeçilmez karakterimdir” diyen asil insanlar özgür insanlar, cesur ve dürüst insanlar.” diyen Volkan Konak Dev ekranda Mustafa Kemal Atatürk’ün zeybek oynarken çekilmiş fotoğrafının karşısında Zeybek oynadı.

KONAK; “ÖZLEŞTİK, VEFA BORCUMU ÖDEMEYE GELDİM!”

Uzun zaman sonra Akşehirli dinleyicileri ile bir araya gelen Volkan Konak, samimi tavırlarıyla ve sanatıyla dinleyicilerin gönlüne taht kurdu. Konak; “Bu muzaffer kalabalık nereden geliyor, özleştik, vefa borcumu ödemeye geldim.” sözleriyle konserin açılışını gerçekleştirdi. Biz kötüye ahbaplık yapmayız, iyiye vurgunuz diyen Volkan Konak sözlerine şöyle devam etti; “Bizleri dinleyen insan annesine, babasına, kadına, bilime, sanata kıymet veren insandır. Bizleri dinleyen insan kula asla kulluk etmez. Konya’mın güzel ilçesinde, Anadolu’nun vefalı toprağında bu akşam bekleyenim beni bulanımdır. Burada herkes eşit, hepinizi tek elden gelmiş gibi kucaklıyorum.”

“CESUR, UYGAR İNSANLARA SELAM OLSUN!”

Kendi aldığı bilet ile halkın arasından konseri izledikten ve doyasıya eğlendikten sonra teşekkür ve çiçek takdimi için sahneye çıkan Akşehir Belediye Başkanı Dr. A. Nuri Köksal, sanatçıyı ve misafirleri büyük bir coşkuyla selamladı. Başkan Köksal, “Cesur, vefalı, uygar insanlara selam olsun. Sayın Volkan Konak bizlere inanılmaz bir gece yaşattı, teşekkür ederiz. Enerjin daim olsun AşkŞehir, şenliğin devam ediyor!” ifadelerini kullandı.

D S C 0076-1

Konser-5

Editör: Pervasız Web