Yıl 1953 Mayıs ayının 14. Günü ve Kurucumuz Ahmet Şener tarafından Akşehir Kaymakamlığı’na Pervasız Gazetesinin yayın hayatına başladığı beyannamenin verildiği tarihi ve önemli bir gün.

Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın yıldönümü olan 19 Mayıs 1953 günü Pervasız Gazetesi’nin de ilk baskısını yaparak bu tarihi ve anlamlı günde yayın hayatına başladığı bir gündür.

Her yaşamın bir sonu olduğu gibi, kurucumuz rahmetli Ahmet Şener; 7’den 70’e herkesin, her kesimin hoşgörüsünü kazanmış, Akşehir’ yapılabilecek hizmetlere imzasını atmış bir gazetenin Pervasız’ın kurucusu olarak sevinçli, mutlu ve huzurlu olarak yakalandığı amansız hastalık sonucu, 26 Kasım 2004 günü hakka yürüdü. Ölümünün üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen, kurucusu olduğu Pervasız Gazetesi 70 yıldır hiç ara vermeden O’nun koyduğu prensipler ışığında Pervasız’ı büyük bir şevkle ve azimle kimsenin önünde eğilmeden-bükülmeden devam ettirebilmenin mutluluğu da bizi onore etmeye devam ediyor.

Rahmetli Kurucumuz Ahmet Şener’i Pazar günü (yarın) saat 12:00’da Nasreddin Hoca Mezarlığı’ndaki kabri başında anacak ve O’nun aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğileceğiz.

Ruhu şad olsun! 

“TARIK BUĞRA’NIN ESERLERİ BİZLERE İLHAM VERMEYE DEVAM EDİYOR” “TARIK BUĞRA’NIN ESERLERİ BİZLERE İLHAM VERMEYE DEVAM EDİYOR”

Pervasız Ailesi