Antrenör Anıl Yüce tarafından organize edilen turnuvaya, 6 takım ve yaklaşık 100 sporcu katıldı. Birbirinden keyifli maçlara sahne olan turnuvanın final karşılaşmasını kazanan Umut PlayStation turnuva şampiyonu olurken Genç Akşehir takımı ise turnuvayı ikincilikle tamamlamış oldu. İkinci olan takımın madalyalarını Antrenör Anıl Yüce, birinci olan takımın şampiyonluk kupası ve madalyalarını da finalin onur konuğu olan Akşehirli genç teknik adam Emre Erdoğan takdim etti.

Emre Erdoğan, kupa töreninde yaptığı açıklamada; “Anıl Hocam yıllardır Akşehirspor çatısı altında çok büyük fedakarlıklar yaparak çocukları futbola kazandırmaya çalışıyor. Bundan önce de farklı yaş gruplarında birçok organizasyon düzenlediğini biliyorum. Akşehirli gençlere ve Akşehir futboluna bu tarz organizasyonlarla katkıda bulunduğu için kendisine teşekkür ediyorum. Turnuvaya katılım sağlayan bütün takımları ve finale kalan Genç Akşehir ile şampiyon olan Umut PlayStation takımlarını tebrik ediyorum.” dedi.   

Antrenör Anıl Yüce de bu tür organizasyonların, çeşitli yaş gruplarından yetenekli sporcuların fark edilmelerinde büyük katkı sağladığına dikkat çektiği konuşmasında; şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle futbol adına önemli değerlerimizden Erdoğan kardeşlerden Emre Erdoğan hocam final davetimi kırmayıp değer verip geldiği için çok teşekkür ediyorum. Gençlerimiz final sonunda Emre hocamla sohbet edip hedefleri ve hayalleri konusunda bilgi alışverişinde bulundular. Kendisi de sağ olsun elinden gelen her türlü desteği vereceğini gençlerimize iletti.

Çeşitli yaş gruplarında yıllardır bu tür etkinliklerle çocuklarımıza ve gençlerimize hedefleri doğrultusunda fırsatlar sunmaya çalışıyorum. Bu organizasyonla da daha önce gözden kaçırdığımız 4-5 sporcumuzu daha kazanmış olduk. Akşehir’in futbol anlamında geleceği için bu tür organizasyonlar artarak devam etmeli ve desteklenmeli. 1 yelek 1 topla futbola katkı sağlanacağını beklemek hayalden ibarettir. Bu organizasyon için saha tahsisini yapan Akşehir İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Eyüp Yılmaz ile tesis personeli Faruk Türkyıldırır ve Talat Türkmen’e teşekkür ederim.”