Sağlıklı hayat ve fiziksel aktiviteyi teşvik amacıyla gerçekleştirilen, Cumhuriyetin 100. yılına özel düzenlenen yüzme yarışması 2 kategori, 9 farklı branş ve 24 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Yarışmaya; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Eyüp Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Öncel, AK Parti İlçe Başkanı Muammer Sağlam ve  Akşehir Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı İsmail İnce yarışta kıyasıya mücadele eden sporcular ile izleyiciler katıldı.

AKŞEHİR’DE İLK DEFA!

Final müsabakasının açılış konuşmasını gerçekleştiren Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Cumhuriyetimizin 100. yılında gururluyuz onurluyuz. Bu anlamlı günün yıl dönümünde Akşehir’de ilk defa yüzme yarışması gerçekleştirdik. Güzel bir yarışma oldu. Gençlerimizin yetenekleri bir hayli fazla, inşallah farklı kategorilerde de izleme şansımız olur. Yeter ki, yetenekleri keşfedelim, kendilerini geliştirmeleri için onlara hep birlikte ortam hazırlayabilelim. Bu anlamda Akşehir Belediyesi olarak her zaman yanlarındayız. Dereceye giren yavrularımızı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Diğer yavrularımızın da bir sonraki yarışmalarda dereceler almasını diliyorum.” dedi.

Yarışmadaki dereceler ise şu şekilde oluştu:

25 Metre Genel Klasman; Yusuf Taha Tekeli birinci, Nazende Kaçar ikinci ve Kerem Koç üçüncü oldu.

50 Metre Genel Klasman; Bilge Sevinç birinci, Öykü Demiray ikinci ve Zeynep Berra Dilber üçüncü oldu.

Yarışmada birinci olanlara bin TL, ikinci olan sporculara 750 TL ve üçüncü olan sporculara ise 500 TL ödül protokol tarafından verildi.