Samsun İlkadım Okçuluk Salonu’nda düzenlenen Salon Türkiye Şampiyonası’nda 37 ilden 640 sporcu, grup ve bireysel kategorilerde yarıştı. 46 takım arasından sıyrılarak Türkiye 3.’sü olan Akşehir Selçuklu Spor Kulübü Kadın Takımı, ülke genelinde yapılan müsabakalar sonunda da kürsüde yer almayı başardı.

Müsabaka finallerinin TRT Spor Yıldız’dan canlı olarak yayınlanması ve Akşehir’in başarısının canlı yayına da yansımasına ilişkin olarak bir değerlendirmede bulunan Kulüp Başkanı Hülya Türkoğlu; “Geçen sene yıldızlar ve gençlerde takım olarak Türkiye şampiyonu olan kızlarımız, ilk defa yarıştıkları ve kendilerine yabancı olan büyükler şampiyonasında da başarılı olabileceklerini gösterdiler.” diyerek desteklerinden dolayı Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya teşekkür etti. 

Takımı oluşturan Gizem Kula, Ayşe Güçlü ve Aslı Efe de çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini belirterek; “Hocalarımız Hülya-Varol Türkoğlu, Atilla Göçer’in yolunda ilerlemeye devam ederek Akşehir’in adını duyuracağız.” şeklinde konuştular.