CHP Konya İl Örgütü, Selçuklu, Karatay, Sarayönü, Yunak, Tuzlukçu ve Yalıhüyük İlçe Örgütleri’nin ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyecekleri öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak Akşehir Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkası Sevim Uzun’un “Konya'da 25 İlçe Başkanı Değişim İstiyor” başlıklı basın açıklaması şöyle;

“CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan adayı Özgür Özel’i ziyaret ederek; kurultayda Özel’i destekleyeceğiz. CHP Akşehir İlçe Başkanı olarak Sevim Uzun ve İlçe Saymanımız Nurdan Yücal gerek Akşehir CHP Üyelerimiz gerek Akşehir CHP Asil ve Yedek Yönetim Kurulu üyelerimiz ile yaptığımız toplantı ve görüşlerimizde partimizde bir değişim olması gerektiğine tam mutabakat ile karar vermiş bulunmaktayız.

Gerek genel seçimlerde gerekse Akşehir halkı, esnafı, STK'ları ile yapılan görüşmelerde tabanın %95'nin değişiminden yana tercihde olduğu tarafımızca görülmektedir. Tabanın, bizleri kongre delegesi seçen üyelerimizin sesini duymamak bu çağrılara sessiz kalmak demokratik olarak da ne partimize ne bize yakışmaz.

Bu nedenlerle Konya'da 25 ilçe başkanı ve 12 kurultay delegesi olarak Sayın Özgür Özel'e desteklerimizi 25 Ekim tarihinde bildirdik.”

CHP’nin 30 kurultay delegesi bulunan Konya’dan Özgür Özel’e 12 kurultay delegesi aday olması için imza verenlerin arasında iki partili de Akşehir’li delegelerden oluşuyor.

Kurultay’ın sonucu merakla beklenirken, seçimi her fırsatta Akşehirli olduğunu dillendiren Kılıçdaroğlu’nun kazanması durumunda il yönetimiyle de köprüleri atan Akşehir ilçe teşkilatının durumu kamuoyu tarafından da merakla bekleniyor.