Konya Şeker kampüsünde gerçekleştirilen anma programına; Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri ve çalışanları, Anadolu Birlik Holding (ABH) yöneticileri ve bünyesindeki iştiraklerin yöneticileri ile Konya Şeker çalışanları katıldı.

Program, Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı (CEO) Hüseyin Murat Akın’ın Atatürk büstüne çelenk sunumuyla başladı. Büyük Önderin, 84 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat olan 09:05’te tüm ülkede başlayan siren sesleri, Konya Şeker’den de yükseldi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrencilerin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk için kaleme alınan şiirleri okudukları tören, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı Akın, program sonrasında öğrencilere hediye takdiminde bulundu.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu da Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erkoyuncu mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 84. yılında rahmet, minnet ve özlemle anıyorum. Atatürk ve istiklal mücadelesi veren silah arkadaşları ile aziz vatanımızı müdafaa için mücadele vermiş bütün kahramanlarımızı minnet, rahmet ve şükranla yad ediyorum.” ifadelerine yer verdi.