Kod Haftası (Code Week) etkinlikleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, Şube Müdürü Osman Ali Kemik, ilçe Fatih Eğitmenleri Mutlu Yılmazoğlu ve İsmail Büyükkaya Akşehir Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret ettiler.

BİLSEM öğrencileri etkinlik kapsamında yaptıkları çalışmaları sergilediler. Öğrenciler “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” teması ile çizim ve tasarımlarını kendi yaptıkları ve 3D yazıcıda bastıkları kalemlikleri İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, Şube Müdürü Osman Ali Kemik’e hediye ettiler.

Gençlerin teknolojiye hakim olması ve kodlama gibi becerilere sahip olmasının son derece önemli olduğunu vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu; “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını coşku ve gurur içinde yaşadığımız bu dönemde, teknoloji ve kodlama alanındaki bu gelişmelerin, ülkemizi daha da ileriye taşıyacağını, bu fırsatları öğrencilere her zaman sunacaklarını ve öğrencileri her zaman destekleyeceklerini, öğrencilerin bu etkinliklerden ve çalışmalardan ilham alarak, yeni şeyler öğrenip, gelecekte de yaratıcı projeler üreteceğine inandığını söyleyerek öğrencileri kutlarım” dedi.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu ve Şube Müdürü Osman Ali Kemik okulda bulunan diğer bölümleri gezerek Okul Müdürü Mehmet Uza’dan bilgi aldılar.