Serginin açılışına; Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, Jandarma Komutanı Teğmen Fazlı Muhammed Cavlı, Müftü Ahmet Müjdeci, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz ve İŞKUR Müdürü Türkan Pınar Çiğdem ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Tunçez, yaptığı açılış konuşmasında; “2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında kurumumuz tarafından açılan kurslarda yapılan çalışmalara ait ürünlerin bir kısmı, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri çerçevesinde sergilenmektedir. İçinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılında; KOMEK, ASEM, Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri, Huzurevi, Cezaevi, Gençlik Merkezi, Askeriye, Organize Sanayi, okullar, Kredi Yurtlar Kurumu, Müftülük ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında açılan toplam 682 kursa toplam 13 bin 82 kursiyer devam etmektedir. Kursiyerlerin 9 bin 572’si kadın, 3 bin 510’u erkek kursiyerlerden oluşmaktadır. Ayrıca açık ortaokul ve açık lise de kurumumuz bünyesinde olup; bu eğitim öğretim yılında toplam 743 öğrenci mezun olmuş, 3 bin 15 öğrenci de kayıtlı bulunmaktadır. Kurumumuz, iş ve işlemlerde yakın ilçelerimize de hizmet vermektedir.” ifadelerine yer verdi.

Açılışa katılan protokol, kurdelenin kesilmesinin ardından Giyim Üretim Teknolojisi, El Sanatları Nakış, Makine Nakışı, Giyim Tasarımı, El Sanatları, Ev Mefruşatı, Boyutlu Resim ve Nakış gibi birçok dalda üretilmiş ürünlerin yer aldığı sergiyi gezdi.