Konuya ilişkin duyurusunu sosyal medya hesabında paylaşan Bayram Çini; 26 Ağustos 2013 tarihinde gerçekleştirilen Şuhut’tan Kocatepe’ye Zafer Yürüyüşü sırasında Kılıçdaroğlu’nun kendisine hediye ettiği kalpağı, 22 Şubat 2023 Çarşamba günü (yarın) saat 20:00’ye kadar 0542-676 34 68 numaralı telefonla ulaşarak en yüksek ücreti veren kişiye hediye edecek ve elde edilen tutarla, deprem bölgesinde kurtardıkları öğrenciye katkıda bulunacak.

Akşehir Belediyesi ile Akşehir Aktif Dağcılık Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü (AKADEMİK) birlikteliğinde organize edilen ve Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ile AFAD Başkanlığı’nda eğitimler alan Akşehir Arama Kurtarma (AKAK) ekibinde yer alan ve deprem bölgesinde kurtarma çalışmalarına katılan Bayram Çini, gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“2013 yılında düzenlenen ve ekip olarak katıldığımız Zafer Yürüyüşünde, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve bazı katılımcılara, günün anısına binaen kalpak hediye edilmişti. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, yürüyüşün son bölümünde gerçekleştirdiğimiz sohbet sırasında, böyle anlamlı bir etkinlikte düzenli olarak yer alıyor olmamızı takdir ettiğini belirterek; “Benden çok siz hak ediyorsunuz.” ifadeleriyle kalpağı bana hediye etmişti.

O günden bu yana özenle sakladığım bu hatırayı, depremden etkilenen bir öğrenci kardeşime destek olmak için açık artırmayla vatandaşlarımızın dikkatine sunmak istedim. Böylece hem kalpak muhafaza edilmeye devam edilecek hem de bir öğrencimize önemli bir katkı sağlanmış olacak.”